• Çelebi Danışmanlık Özel İstihdam Bürosu
  • 0 222 220 22 32 / 0 530 18 18 026
  • info@celebidanismanlik.com

Yatalak Hasta Bakıcısı

img

Yatalak hasta bakıcısına neden ihtiyaç duyarız? Yatağa bağlı olan hastaların çoğunluğu genelde yaşlı ve hasta olan büyüklerimizdir. Fiziksel veya oluşan kazalar sonucu da yaşa bakmaksızın yatağa bağımlı bireylerde maalesef üzücüde olsa etrafımızda mutlaka vardır. Kişi yaşlı, hasta veya genç olsun yatalak olması hastanın psikolojisini etkilemektedir. Yatalak hasta olmak ve yatalak hasta bakmak oldukça zordur.

Yatalak hastalar kendi gereksinimlerinin bir kısmını yada tamamını yapamazlar. Yatalak hastalarının hasta yakınları da günümüz şartlarında genelde bireylerin çalışma veya aile hayatından dolayı tam zamanlı olarak yatalak hastasına bakamazlar. Yatalak hastaya yemek yedirilmesi, kişisel bakımlarının yapılması, banyosunun yaptırılması, giydirilmesi, güvenliğinin sağlanması, ilaçlarının düzenli verilmesi yatalak hastanın bakımı için yapılması gerekenlerdir. İşte bu sebeplerden dolayı hastanın konforu içinde yatalak hasta bakıcısıyla çalışmak gerekir.

Yatalak hasta bakıcısı, hastanın tüm gereksinimlerini karşılamasının yanında yatalak hastanın hijyenine de önem vermelidir. Yatalak hastanın odasının havalandırılması, yatağının çarşaflarını düzenli bir şekilde değiştirilmesi, banyosundaki hijyene önem verip enfeksiyon risklerinden korunmasını sağlanması hasta bakıcısının görevleri içerisinde yer almaktadır. Hasta bakıcısı seçerken aile yakınları hasta bakıcısının daha önce evde yatalak hasta bakıcısı olarak çalışmış deneyimli kişileri seçmesi gerekir.

Yatalak hasta bakıcısı arıyorum diyorsanız, Çelebi  Danışmanlık olarak size deneyimli bay, bayan gündüzlü ve yatılı yatalak hasta bakıcıları zengin yatalak hasta bakıcısı portföyümüzde bulunmaktadır.

Çelebi Danışmanlık Özel İstihdam Bürosu ile bakıcı bulmak çok kolay!
Hemen Ara