• Çelebi Danışmanlık Özel İstihdam Bürosu
  • 0 222 220 22 32 / 0 530 18 18 026
  • info@celebidanismanlik.com

Felçli Hasta Bakıcısı

img

Felç ciddi bir sağlık sorunudur. Hastalar geçirdikleri felçten farklı şekilde etkilenirler. Felç geçiren hastaların bazıları hafif şiddetli felç, bazıları da şiddetli felç geçiren hastalardır. Hafif şiddette felç geçiren hastalarda çoğu zaman hasar kalmaz. Ancak şiddetli felç geçiren hastalarda çoğunlukla sakatlıklar kalır.

Felç geçiren hastalarda felçli hasta bakıcısının önemi büyüktür. Hasta bakıcısının felç geçiren hastanın geçirdiği felcin şiddetine göre hastanın doktorunun uygulayacağı tedaviyi, egzersizleri, ilaçlarını tedavinin seyrine göre bilinçli bir şekilde yerine getirmelidir.

Felçli hasta bakıcısının mutlaka eğitim programlarına katılmış olması, hasta bakıcısını seçerken önem verdiğimiz kriterlerdir. Hasta bakıcısı aldığı eğitimlerin içerisin de hasta iletişimi, hasta ve yaşlı psikolojisi, hastaya yaklaşım, evde felçli hasta bakımı yapmış deneyimli felçli hasta bakıcılarıdır.

Felçli hastası olan hasta yakınları deneyimli hasta bakıcısına ihtiyaç duymaktadırlar. Hasta ve hasta yakınları psikolojisi içinde çoğu zaman felçli hasta bakıcısı olması gerekir.

Felçli hasta bakıcısı aldığı eğitim kadarda işini iyi yapan merhametli kişiler olması hastalar için önem taşımaktadır. Felçli hastalar geçirdikleri felç den dolayı kendi yakınlarının veya hasta bakıcısının yardımına ihtiyaç duyması hastaları üzmekte ve kişisel bakımları yapılırken de zorlanmaktadırlar.

Hasta yakınlarının hastasına hasta bakıcı seçerken hasta bakıcının yumuşak, uyumlu ve merhametli kişileri seçmesi hastanın hasta bakıcıdan yardım alırken hastanın psikolojisi açısından önem taşımaktadır.

Felçli hasta bakıcısı arıyorum diyorsanız, felçli hasta bakımında uzun süreli çalışmış deneyimli bay, bayan felçli hasta bakıcıları, portföyümüz de gündüzlü ve yatılı olarak bulunmaktadır. Hemen arayın hızlı şekilde deneyimli felçli hasta bakıcısını bizim aracılığımızla bulun.

Çelebi Danışmanlık Özel İstihdam Bürosu ile bakıcı bulmak çok kolay!
Hemen Ara