• Çelebi Danışmanlık Özel İstihdam Bürosu
  • 0 222 220 22 32 / 0 530 18 18 026
  • info@celebidanismanlik.com

Yaşlı Bakıcısı

img

Belirli bir yaşın üzerinde olan her birey bazı fiziksel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilir. Bu durumda devreye yaşlı bakıcısı hizmetleri giriyor. Gün içerisinde ilgiye ve şefkate ihtiyaç duyan, kimi zaman sohbet ederek sosyalleşme ihtiyacını karşılayamayan yaşlılar için bakıcı hizmeti büyük önem taşır. Çok daha huzurlu ve konforlu bir yaşlılık dönemi geçirebilmelerine olanak tanıyan bu hizmet için firmamızı arayabilirsiniz.

Çeşitli sağlık sorunları da yaşayabilen yaşlıların düzenli olarak ilaç kullanmaları gerekebilir. İlaçlarını saatinde almalarına yardımcı olacak, beslenmelerine özen gösterecek ve keyif aldıkları aktiviteleri gerçekleştirmelerine olanak tanıyacak olan yaşlı bakıcısı hizmetlerimiz kapsamında deneyimli bakıcıları görevlendiriyoruz.

Firmamız bünyesinde görev alan tüm bakıcıların yaşlı bakımı konusunda tecrübeli isimlerden oluştuğunu bilmenizi isteriz. Referans gösterebilecek olan ve daha önce verdiği hizmetle memnuniyet kazanmış yaşlı bakıcıları için yapmanız gereken sadece bizi aramaktır. Portföyümüzde yer alan bakıcılar, sabırlı, özverili, güler yüzlü ve ilgili olan bakıcılar aynı zamanda hijyen koşullarına da tamamen uyan görevlilerdir.

Yaşlı Bakıcıları Çelebi Danışmanlık Portföyünde
Yaşlıların tansiyonu, ateşi, nabzı ve gerektiğinde şeker düzeylerini kontrol edebilecek yaşlı bakıcıları ile yaşlılarınızın çok daha mutlu günler geçirmeye başladıklarını siz de fark edebilirsiniz. Bakıcılar yaşlıların sağlık durumlarını da gözlemleyebilecek ve gerektiğinde doktorlarına konuya dair gözlemlerini aktarabilecek yetiye sahiptir. Bu nedenle profesyonel bir bakıcılık hizmeti almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz hizmet kapsamında yaşlı bakıcıları saatlik, günlük, haftalık, aylık ya da yatılı ve gündüzlü olarak görev yapabilir. Yaşlılarınızı güvenle emanet edebileceğiniz bakıcılarımız, daha mutlu bir yaşlılık dönemi geçirebilmesi için aile büyüklerinize profesyonel bir hizmet sunacaktır. Daha fazla bilgi almak ve kısa sürede deneyimli bir bakıcıyı size yönlendirmemiz için bizi arayabilirsiniz.

Sizde Yaşlı bakıcısı arıyorum, Bulmalıyım diyorsanız Çelebi Danışmanlık geniş aday portföyüyle yanınızda!

Yaşlı Bakıcısı
İnsanlar yaşlandıkça tek başına temel ihtiyaçlarını karşılamakta ve günlük işlerini yapmakta zorlanabilirler. Günümüz modern dünyasında ise; iş hayatının yoğunluğu ve şartların zorluğu ile beraber çocuklar veya diğer aile bireyleri aile büyükleri ile yeterince ilgilenemeyebilir. Böyle bir durumda yaşlı bakıcısı ile çalışma ihtiyacı doğar.

Peki; Yaşlı bakıcısı kimdir? Sorumlulukları ve sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Yaşlı Bakıcısı Kimdir?
Yaşlı bakıcısı; bakıma muhtaç yaşlıların günlük yaşamdaki ihtiyaçlarını karşılamadığı durumlarda ona yardımcı olan ve arkadaşlık eden kişilerdir. Yaşlı bakımı hassas ve ciddi bir konudur. Bilindiği üzere; insanlar yaşlandıkça daha alıngan ve hassas olurlar, çocukça davranabilirler. Bu yüzden, bakıcının sahip olması gereken belirli özellikler bulunmaktadır.

Yaşlı Bakıcısının Sahip Olması Gereken Özellikler
“Yaşlı bakıcısı arıyorum” diyen ailelerin veya “yaşlı bakıcısı olmak istiyorum” diyen insanların göz önünde bulundurması gereken kişisel özellikler vardır. Peki bu bakıcıların sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Bakıcının temiz olması sahip olması gereken en önemli özelliklerden biridir. Yaşlı insanlar, temiz olmayan ortamlarda kolayca hasta olabilirler ve yaşlıların vücut dirençleri düşük olduğundan hasta olduklarında iyileşmeleri de zaman alabilir. Bu yüzden temizlik en önemli şartlardandır.

Bakıcılık yapacak kişinin düzenli olması gerekmektedir. Yaşlı insanlar, temiz ve düzenli ortamda sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilirler. Aksi takdirde; kolayca hasta olabilirler.

Bakıcının dürüst olması; diğer önemli şartlardan biridir. Dürüst ve güvenilir olmayan birine ailenizden birini emanet etmeniz söz konusu bile olamaz. Sonuçta bakıcı, yaşlı aile üyenizin bakımını üstlenecek ve onun ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Sahip olunması gereken diğer bir özellik de sabırdır. Bilindiği üzere; yaşlılar gün geçtikçe daha alıngan olurlar, kolayca küsebilirler ve çocuksu hareketler sergilemeye başlarlar. Böyle bir durumda onlara nasıl yaklaşılması gerektiğini bilmeli ve sabırlı olması gerekmektedir.

Bakıcının aile yaşantısının düzenli olması gerekmektedir. Eğer düzenli bir yaşantıya sahipse; işi konusunda da bir aksama yaşamayacaktır. Ancak düzenli bir hayata sahip değilse; bakım konusunda da sıkıntılar yaşanabilir. İşe zamanında gelmeyebilir, hayatının düzensiz olması yüzünden psikolojik problemleri olabilir ve bu da yaşlı insanın bakımını olumsuz etkileyebilir.

Yaşlı bakıcının sahip olması gereken bir diğer özellik de hızlı olmasıdır. Yaşlı aile üyenizin isteklerini ve beklentilerini zamanında karşılamalı ve aksama yaşanmamalıdır. Bunun yanında, yaşlı bakımı sırasında bazı olumsuz durumlarla da karşılaşılabilir. Bu gibi durumlarda hızlı olması ve olumsuz durumların üstesinden hemen gelebilmesi gerekmektedir.

Sevecen ve güler yüzlü olan bir bakıcı tarafından bakımı yapılan yaşlı; çekimserlik yaşamaz ve sıkıntılarını kolayca paylaşabilir.

Yaşlı bakımı yapma konusunda gönüllü olmalıdır. İşini sevmeyen birinin yaptığı şeyler işine de yansır. Yaşlı bakımı da önemli ve ciddi bir konudur. Sevilmeden yapılan bakım; yaşlı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.

Yaşlı Bakıcısı Maaşı Ne Kadardır?
Yaşlı bakıcısı olmak isteyenlerin ve yaşlı bakıcısı arayanların en çok merak ettiği konulardan biri ise yaşlı bakıcı ücretlerinin ne kadar olduğu ile ilgilidir. Yaşlı bakıcı fiyatları birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Peki bu faktörler nelerdir?

  • Bakılacak yaşlının bakım durumu
  • Bakıcının çalışacağı süre
  • Bakıcıdan beklenilen istekler
  • Bakıcının sahip olduğu nitelikler
  • Bakıcının çalışma şekli (yatılı/gündüzlü)
  • Bakıcının arandığı şehir ve semte göre farklılık gösterir
Çelebi Danışmanlık Özel İstihdam Bürosu ile bakıcı bulmak çok kolay!
Hemen Ara